Okna drewniane - zalety

 

ikona okna drewniane ekologiaDrewno jest materiałem naturalnym wykorzystywanym w stolarstwie od wieków. Jest to materiał, który nie zanieczyszcza środowiska dzięki czemu jest to materiał ekologiczny.

 

ikona okna drewniane wilgoć

Okna drewniane dzięki naturalnej właściwości drewna zapewniają przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu. Drewno wchłania wilgoć z pomieszczenia i ją oddaje gdy poziom wilgoci w pomieszczeniu spadnie.

 

ikona okna drewniane farby ekologiczneNowoczesne okna drewniane są malowane farbami wodorozcieńczalnymi, które są ekologiczne i paroprzepuszczalne. Jest to system nanoszenia 4 warstw, w którym wyróżniamy farby lazury, które uwidaczniają naturalne słoje drewna jak i praktycznie nieograniczoną ilość farb kryjących z palety RAL dzięki czemu możemy wykonać dowolną aranżację  wnętrz i elewacji budynku.

 

ikona okna drewniane bezpieczeństwoOkna drewniane są bezpieczniejsze np. podczas pożaru nie topią się i nie wydzielają substancji toksycznych, które mogą paraliżować układ nerwowy człowieka i uniemożliwiając np. ucieczkę. Drewno nie wydziela tak toksycznych substancji.

 

ikona okna drewniane warstwoweDrewno klejone użyte do produkcji okien w systemie 3 lub 4 warstw jest stabilne wymiarowo, zapewnia większą sztywność przy dużych konstrukcjach porównując do okien PCV np. oknach tarasowych, oknach okrągłych, przesuwnych czy też łukowych.

 

ikona okna drewniane energooszczędneOkna drewniane zapewniają jeszcze lepsze parametry cieplne w profilu ENERGO 90 mm możemy zastosować pakiet 3 szybowy o współczynniku U=0,5 W/m2k

 

ikona okna drewniane izolacja akustycznaDzięki 2 uszczelkom w każdym skrzydle okna, które są wypełnione pianką uzyskują większą izolacyjność akustyczną, nie sklejają skrzydła z ościeżnicą są bardzo elastyczne i łatwe w myciu w przeciwieństwie do gumowych.

Zobacz nasze realizacje

linia


okna drewniane - galeria drzwi drewniane zewnętrzne - galeria drzwi drewniane wewnętrzne - galeria parapety drewniane - galeria

 

linia